Inni o mnie.

Książka, która zawiera wiele mądrości życiowych o przyjaźni, miłości, cierpieniu, bogactwie materialnym i duchowym, błędach i ich naprawianiu, to przecież jest codzienność każdego z nas.
Paweł Rudnik

Bloger, filozof, przedsiębiorca , Życie na plus

Od najmłodszych lat wyróżniał się w szkole na tle rówieśników umiejętnością opisywania zdarzeń. Potrafiąc je łączyć z bujną fantazją śmiałą myślą i nierzadko humorystycznym akcentem. 

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy

BLOGPUBLIKA.COM

Podczas czytania tej powieści towarzyszyły mi radość, smutek, łzy wzruszenia, zastanowienie się nad samym sobą. Polecam całym sercem. 

Wojciech Kocan

bloger

Dla mnie to książka, która po prostu tłumaczy miłość i otwiera oczy na jej nieśmiertelność. Każda kartka tej książki, na której bądź stronie się ją otworzy może wlać duszy nadzieję, oraz objawić prawdę o nas samych.

Samanta Brzozowska

blogerka , Dialog Serc

To jedna z tych książek, które zostają w pamięci na długo i to nie za sprawą efektów specjalnych, a przesłania jakie, z sobą niesie. Historia oparta jest na prawdziwych wydarzeniach. Tym bardziej ściska się serce, gdy czytając ją mamy świadomość, że takie rzeczy dzieją się codziennie. Autor poświęcił cztery lata na jej napisanie, co przełożyło się na odbiór treści w niej zawartej, skłaniając do refleksji i przemyśleń. Lektura okazała się trudna, ale bardzo wartościowa, pokazująca życie i śmierć za murami szpitala. Bardzo dużo miejsca zajmuje religia, wiara w Boga, jego przekazy, rozmyślania i zdaję sobie sprawę, że przez to nie będzie to książka dla wszystkich. Mimo iż sama nie jestem blisko związana z tą tematyką, czytałam z zainteresowaniem. Polecam ją, chociażby dla tej pięknej, a zarazem dramatycznej historii głównego bohatera. 
Za możliwość przeczytania książki dziękuję Panu Pawłowi.
Beztroska domatorka

blogerka

Nie jest książką, która w powierzchowny sposób traktuje o naprawdę ważnych sprawach – życiu, śmierci, miłości, przywiązaniu do drugiego człowieka. Jest to lektura pełna mądrości, a jej poszczególne fragmenty można analizować niezależnie od siebie po to, aby czerpać z nich wiedzę. A że wszystkie wątki składają się w sensowną całość? Tym lepiej. 
Przemysław Sobolewski

Recenzje książek z każdej półki , MoznaPrzeczytac.pl

Wysłuchaj mnie, proszę… to książka, która ma duszę, ma moc oddziaływania na czytelnika, ma moc naprawczą! Dodaje otuchy. Pokazuje, że można się podnieść z każdego upadku.
Krystyna Zajko - Minkiewicz

Aktorka, nauczycielka, poetka , Teatr im. H. Modrzejewskiej w Legnicy

Paweł Cwynar potrafi przybliżać zakamarki i labirynty ludzkich charakterów, osobowości, reprezentowanych wartości, zawiłych relacji w codzienności. Doprowadzając głównych bohaterów do stanu terminalnego, pokazuje jak wygląda egzamin z człowieczeństwa. 

Anna Stranz

bractwowiezienne.samarytania.pl

“Mądra” – to proste określenie najbardziej pasuje mi do książki Pawła Cwynara. Promuje ona właściwe wzorce i postawy. Traktuje o miłości i nadziei. Nie w sposób górnolotny, wzniosły i patetyczny, a po prostu, tak jak w życiu. Zresztą sama historia opisana w powieści jest niezwykle wzruszająca. Z pewnością skruszy serce niejednego zatwardziałego czytelnika. 

Paweł Zalewski

Historyk, dziennikarz, recenzent. , Wczytany.pl

Na pierwszy rzut oka stwierdziłam, że książka będzie jak większość innych i niewiele się po niej spodziewałam. Długo zbierałam się, żeby ją przeczytać, bo aż od końca września zeszłego roku. Teraz postanowiłam sobie, że po prostu muszę to zrobić i już. Uparłam się, a wcześniejsza niechęć poszła w zapomnienie.
  Nawet nie jesteście w stanie sobie wyobrazić jaki przeżyłam szok. Lekkość z jaką przychodziła mi lektura, była oszałamiająca. Wciągnęłam się mniej więcej po pięćdziesiątej stronie i nie mogłam się oderwać

blogerka , opinie okularnicy

Stracić wszystko, a w zamian dostać coś więcej? Można tak? Ale jak to w ogóle rozumieć? Odkąd poznałam Szymona okazało się, że tak można. Okazało się, że można to również zrozumieć… 

Magdalena Szczecina

blogerka, autorka , kato TRENDY

Jak oceniam książki? Dobra książka to taka, którą się przeżywa w trakcie czytania i po zamknięciu ostatniej strony. Twoją książkę przeżywałem czytając i przeżywam nadal. Jest bardzo budująca pod względem wartości.
Jerzy Albert Grywaldzki

Bloger, poeta , Szary człowiek

Paweł Cwynar stworzył piękną historię, którą tak naprawdę trudno sobie wyobrazić. Jedno jest pewne, wobec tej pozycji nie można przejść obojętnie, a jej sens i przesłanie zapadnie w pamięci i w sercu na długo

Mama Tosiaczka

blogerka , mamatosiaczka.blogspot.com

Cwynar pisze tak, że po prostu chce się go czytać. Ten piękny styl łączy w sobie nie tylko umiejętnie zestawione słowa, ale także emocje, wrażliwość, subtelność, życiową prawdę. Czytało mi się naprawdę dobrze i szybko, co ciekawe, w tym dobrym tempie znalazł się jeszcze czas na przemyślenia i wspomnienia. Mam wrażenie, że mocno wyróżnia się ona na tle wydawanych każdego dnia książek, których autorzy w dużej mierze nie mają nam wiele do zaoferowania. Tymczasem autor ma do przekazania całkiem dużo, po prostu potrzebuje szansy, by zostać przeczytanym.

Ruda recenzuje

sztukater.pl

Myślę, że warto sięgnąć po tę pozycję. Nie jest to typowa powieść, ale czyta się bardzo dobrze. Jeżeli kogoś interesuje lekka lektura, bez rozmyślań można przeczytać ją w dwa wieczory. Jeżeli się zastanawiasz i szukasz czegoś dla siebie, spędzisz z książką więcej cennych chwil.

Kobieta w budowie

blogerka, kobietawbudowie.pl

Wysłuchaj mnie proszę – Paweł Cwynar
Książka, która krótko leżała na półce od zakupienia do przeczytania.
Kupiłam ją pod wpływem jakiegoś impulsu, myśli.
Wciągnęła mnie tak, że nie mogłam się od niej oderwać
Zaskakująca, nieprzewidywalna fabuła

Eliza Żywiecka

pisarka

Pisarz posiada niebywałą umiejętność psychologicznego przedstawienia stanu duchowego: lęków, wątpliwości, a także radości ludzi w różnych sytuacjach życiowych. Przemyślanymi i trafnymi przekazami, nadaje sens powieści.
Jacek Turek

pisarz

Paweł Cwynar potrafi zwinnym i prostym stylem opisać trudne kwestie, dotykając ich najgłębszej istoty. Taki zgrabny alians w dzisiejszej literaturze jest niespotykany. 

Przemysław Janiszewski

Pisarz, bloger, teolog, filozof , Moc w słabości

Paweł Cwynar potrafi zabrać czytelnika z sobą w podróż, z której już nie wraca się takim samym.

Justyna M Mączka

Poetka, rysowniczka , Justyna Maria Mączka Wiersze

Ta książka łączy ze sobą sacrum i profanum. Stykają się tutaj życie i śmierć, wiara i niewiara, niebo i piekło. Wszystko napisane jest w taki sposób, iż miałam wrażenie, że słucham opowieści przyjaciela przy wielkim kubku gorącej kawy
Magdalena Urbańska

blogerka , Biegnąc pod wiatr...

To wyjątkowa – bo ze wszech miar prawdziwa – powieść o zwycięstwie dobra nad złem.

Antonina Trawnik

prezes , Towarzystwo miłośników Legnicy

Tym, co z pewnością wzrusza są starannie dobrane przez autora przesłania, myśli, które na długo pozostawiają ślad w sercu.

kanon

recenzent , Granice.pl

Poza bardzo dobrym stylem autor zachwycił mnie świetnymi porównaniami.

Karina Krawczyk

Pisarka, nauczycielka,przedsiębiorca

Dojrzałe pióro, lekki ale nie banalny styl, bogate słowo, ciekawa metafora. Książka dla każdego – Gratuluję. 

Kasia Mazierska - Białek

Pisarka, dziennikarka, blogerka, Winnica Radości

Wydarzenia rozgrywające się w szpitalu stały się tłem do przekazania wielu prawd dotyczących życia i jego sensu. To książka o miłości, poświęceniu, cierpieniu, przemijaniu. Ta oparta na faktach powieść skierowana jest zarówno do osób wierzących, jak i niewierzących. Pokazuje, że nie można wydawać pochopnych osądów o innych, nie oceniać, gdyż pozory potrafią mylić.

Ziarno Nadziei

 

Jestem bardzo wdzięczny Panu Bogu za to, że mogę robić to, co kocham.