Menedżer – Monika Krzebietka +48 511 751 153 m.krzebietka@gmail.com

Jak to było

Kiedy opowiadam o sobie, jedni z podziwem mówią, że przeżyłem bardzo wiele mocnych zdarzeń.  Inni z ironicznym uśmieszkiem twierdzą, że to nic. Przyznaję rację pierwszym jak i drugim z tym, że ja po prostu opowiadam swoją historię. To nie licytacja, na której jeden przebija drugiego. Nie chcę na nikim wywierać wrażenia tylko opowiedzieć, jak to w moim życiu było.

Paweł Cwynar

Radio 

Radio Głos

utworzone przez ks. prałat dr Ireneusz Smagliński

Radio PiK

utworzone przez Ewa Dąbrowska | Wysłuchaj mnie, proszę...

W POCZYTALNI- mowa o książce.

red. Urszula Kropiewnicka

Radio i 103,3 fm – Białystok

20.02.2018

Radio Plus Legnica

utworzone przez Monika Poręba | Były gangster o swoim nawróceniu.

Pasja pisarska!

Czy o odkrywaniu dobra, wrażliwości i piękna można rozmawiać z byłym gangsterem? Oczywiście!

30 .09.2018 red. Jan Sędek 

W życiu zdążył być bogaty i spać na ulicy. Dziś mieszka w Szwecji i aspiruje do roli pisarza. Właściwie jest pisarzem, bo jakiś czas temu ukazała się jego pierwsza książka „Wysłuchaj mnie proszę..”- oparta na faktach, jednak nie jest dziennikiem z życia autora. Dzięki ciekawej treści podbija serca czytelników, a lada dzień w księgarniach pojawi się druga powieść Pawła Cwynara.

red. Agnieszka Kozłowska-Łysko 12.2018 r.

Po latach odnalazł sens i życiową drogę

Red. Maria Guzek 29-09-2018  

Radio Plus Legnica

utworzone przez Paweł Cwynar | Nawrócenie Gangstera

Czy martwa dusza może zmartwychwstać jeszcze za życia?

red. Weronika Ostrowska Radio Warszawa 08.2018

AUDYCJA DLA CHORYCH: WIĘŹNIÓW POCIESZAĆ…

/w , , 
Bractwo Więzienne Samarytania, 

Za 5 dni będę szczęśliwy – wywiad z Pawłem Cwynarem.

MiŚ – mafijne ścieżki gangstera i świadectwo nawrócenia w celi więzienia – 06.02.2020

Prasa 

Łatwiej jest być bandziorem niż świętym

„Mogę opisać, w jaki sposób zakopać trupa, żeby nie znalazł go helikopter z termowizją, ale po co? Dzisiaj wolę dawać przykład, że można żyć inaczej” – mówi Paweł Cwynar,  wieloletni recydywista, gangster, który po kilkunastu latach zostawił środowisko przestępcze, rozpoczął nowe życie i zaczął pisać prozę.

 

Ta wojna trwa

            Gość Gdański                  ks.Rafał Starkowicz 21.04.2018 

Bezdomnym nikt nie zostaje z wyboru

Jak wyjść z bezdomności? – to jedno z pytań, na które próbowali odpowiedzieć uczestnicy panelu, który odbył się w bibliotece UKW. Głos zabrali naukowcy i praktycy, a także Paweł Cwynar – były gangster i były bezdomny.  7.11.2018

Kongres Polaków w Szwecji

Spotkanie autorskie. – relacja-  25.04.2017

Debiutancka powieść legniczanina

W księgarniach pojawiła się już debiutancka powieść legniczanina  pt. „Wysłuchaj mnie, proszę…” Od razu zyskała pochwalne recenzje.  12.01.2017 e-legnickie.pl

Byłem bandziorem

Dwutygodnik Diecezji Pelplińskiej 2018

Ojciec kocha warunkowo

Szukał pozycji znanych autorytetów – Jana Pawła II, Pileckiego, Kolbego, Popiełuszki, Herberta. I zaczął się od nich uczyć, jak naprawdę być mężczyzną.

– Mój ojciec mi tego nie dał. Mówił, że nie mogę tu beczeć, że muszę być mężczyzną. Stawiał mi bardzo duże wymagania, z których mnie później rozliczał. Ja osiągałem bardzo dobre wyniki w sporcie, na to zresztą postawiłem w pewnym momencie, ale ojciec tego nigdy nie doceniał.

Były gangster i wielokrotny recydywista, który radykalnie wszedł na drogę nawrócenia

P. Cwynar trzy tygodnie temu wrócił na stałe do Polski ze Sztokholmu, gdzie mieszkał i tworzył. Uznał, że jego misja dzielenia się świadectwem doświadczenia Boga żywego jest istotniejsza niż wygodne życie w Szwecji. Jak sam mówi, jego szczególnym powołaniem są Zakłady Karne, domy poprawcze, domy dziecka itd. Zapewnia tam przebywających, że można żyć inaczej.

Gość.pl MONIKA KRZEBIETKA 12.12.2019

O życiu w złu i dobru

XXIV Spotkanie Młodych Legnickie Pole 27.08.2018  Jędrzej Ramas

Zagrał z Bogiem w Pokera o życie.

Chcę pisać historie, których nie zapomina się po zamknięciu książki.

Gazeta Legnicka 05.2018

CUDA i objawienia

„Pismo Święte wyciągnęło mnie z bagna” red. Kinga Frelichowska  nr1 styczeń 2018

Ziarno Nadziei

Po wszystkim zamknęli mnie w celi izolacyjnej, rozebrali i uchylili okno tak, bym nie mógł go zamknąć, a był wtedy luty, bardzo zimno. Wymiotowałem krwią, krew też była w moim moczu i wtedy pierwszy raz w życiu poczułem smak śmierci. Leżałem na podłodze, cały obolały, siniejąc z zimna. Potem przewieziono mnie do poprawczaka.

Ziarno Nadziei 6 września 2019

Nie daj się złamać!

Podkreśla, że Bóg uratował mu życie i nadał jego istnieniu nowy sens. Nie filozofuje, nie wchodzi w teologię, mówi tylko o tym, czego doświadczył. Nie chce zasłaniać Pana, który wyciągnął do niego rękę.

AWAW
Echo Katolickie 31/2019

Gra o życie.

Chciałem pozostać w grze, mogłem postawić tylko życie.

red. Magdalena Liczkowska 26.11.2018 Tygodnik Bydgoski

Moja historia

Pochodzę z dobrego domu, w którym niczego mi nie brakowało. Miałem swój przestronny pokój z czterema oknami z widokiem na park. Duże dębowe biurko, przy którym odrabiałem lekcje i czytałem książki. Kota, psa, akwarium, rower. Kochających rodziców, dziadków. Czyli wszystko, co można by nazwać szczęściem.

Rycerz Niepokalanej 31.03.2018 

Wiele lat spędził w więzieniu. Teraz nazywają go tam biskupem..

Problemy Pawła Cwynara zaczęły się już w szkole zawodowej, kiedy to jeden z nauczycieli nie interesował się jego osiągnięciami sportowymi. To sprawiło, że poczuł się nikomu niepotrzebny i zaczął szukać swojego miejsca wśród ludzi „z marginesu”. 

Deon 

Katolik to wojownik

– To jest jakiś paradoks, że wchodzę w pisanie, gdy Polacy czytają coraz mniej książek.  20.05.2017 Legnica                  red. Jędrzej Rams

Kartka w izolatce

XXIV Spotkanie Młodych Legnickie Pole 17.08.2018

Wystąpiłem w złych zawodach

Jako mały chłopak rozczytywał się w „Hamlecie”. Potem przestał mieć dylematy moralne. – Zło zabija w człowieku wszystko, co dobre – mówi pisarz Paweł Cwynar. – Skutecznie morduje duszę i sumienie. 

BARBARA GRUSZKA-ZYCH       GN 32/2018   09.08.2018

"Zapalnik Pana Boga".

Na wolności miał status „gangstera z górnej półki”, a w zakładzie karnym – niebezpiecznego więźnia. Wszystko zmieniło się, kiedy zaczął czytać Biblię i próbował zrozumieć pewien sen. Postanowił zagrać o najwyższą stawkę. Teraz Paweł Cwynar mówi o sobie, że jest „zapalnikiem Pana Boga”.

Aleteia Ewa Rejman | 08/11/2019